دوره آموزشی کاربر ماساژ سازمان فنی و حرفه ای، مدرس فاطمه حسینی شفیق

یکی از انواع خدماتی که در اکثر کلینیک‌های زیبایی و سلامت ارائه می‌شود، اجرای ماساژ است.‌ کاربران برای انجام خدمات ماساژ باید آموزش و مهارت‌های لازم را کسب کنند.

سازمان فنی و حرفه‌ای یکی از نهادهایی است که اقدام به برگزاری دوره‌ آموزشی کاربر ماساژ کرده است.

در این دوره کلیه اصول پایه‌ای برای انجام عملیات ماساژ به کاربران آموزش داده خواهد شد. آموزش این دوره زیر نظر استادان و کارشناسان در این زمینه ارائه شده است و صفر تا صد مباحث مربوط به ماساژ درمانی را شامل می‌شود. تمامی علاقه‌مندان به این حرفه می‌توانند در کلاس‌های آموزشی این دوره شرکت کنند.

دوره کاربر ماساژ به همراه یک دوره هدیه (ماساژ فشاری نقاط جادویی) با مدرک فنی حرفه‌ای و بین‌المللی

کاربر ماساژ کیست؟

قبل از این‌که به معرفی دوره کاربر ماساژ پرداخته شود، ابتدا لازم است که با مفهوم واژه ماساژ و کاربر ماساژ بیشتر آشنا شوید.

کاربر ماساژ یا ماسور کسی است که بتواند از عهده وظایف و خدمات آن حرفه برآید. یک ماسور باید بتواند با استفاده از تکنیک‌های خاص در محیطی آرام به اجرای عملیات ماساژ بپردازد.

در واقع ماسور باید بتواند حس آرامش را به مشتری خود القا کند. پزشکان برای بسیاری از بیماری‌های عضلانی و گرفتگی، ماساژ درمانی را پیشنهاد می‌کنند. کاربر ماساژ باید آموزش‌های لازم را دیده باشد تا بتواند یک ماساژ حرفه‌ای برای مشتری انجام دهد.

پزشکان برای بسیاری از بیماری‌های عضلانی و گرفتگی، ماساژ درمانی را پیشنهاد می‌کنند. کاربر ماساژ باید آموزش‌های لازم را دیده باشد تا بتواند یک ماساژ حرفه‌ای برای مشتری انجام دهد.

دوره کاربر ماساژ سازمان فنی و حرفه‌ای

دوره کاربر ماساژ فنی و حرفه‌ای جزء دوره‌های مهارتی و عملی است. این دوره با مربیگری ماسورهای حرفه‌ای و مجرب برگزار می‌شود.

کلاس‌های آموزشی دوره کاربر ماساژ، در طول سال ۲ یا ۳ بار برگزار می‌شود. این دوره آموزشی در حدود ۸۰ ساعت طول می‌کشد که بیش از نیمی از ساعات دوره به آموزش مباحث عملی اختصاص یافته است.

تعداد جلسات برگزار شده در هفته بنا به درخواست متقاضیان می‌تواند به صورت هر روزه یا یک روز در میان باشد.‌ تمامی علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند در این دوره شرکت کنند. در طول دوره آموزش‌های لازم به کاربران ارائه می‌شود. در پایان دوره نیز از کارآموزان داوطلب آزمونی گرفته می‌شود و به کسانی که موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شوند، گواهی دوره ماساژ اعطا خواهد شد.

دوره کاربر ماساژ - آموزشگاه هنر افزا - با مدرک فنی و حرفه ای

شرایط و نحوه ثبت‌‌نام در دوره کاربر سازمان فنی و حرفه‌ای

همانند سایر دوره‌های آموزشی که در سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود، جهت شرکت در دوره کاربر ماساژ نیز شرایطی برای کاربران در نظر گرفته شده است. از مهم‌ترین شرایط ویژه این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل
● دارای حداقل سن ۱۵ سال تمام
● دارای حداقل مدرک تحصیلی سیکل یا گواهی پایان دوره متوسطه اول
● عدم سوء پیشینه کیفری و جزایی
توجه: شرکت در دوره کاربر ماساژ نیاز به هیچ‌گونه پیش زمینه مهارتی ندارد.

سرفصل‌های آموزشی دوره کاربر ماساژ

در طول دوره آموزشی کاربر ماساژ، کلیه تکنیک‌ها و روش‌های ماساژ درمانی به کارآموزان یاد داده می‌شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین مباحث آموزشی دوره اشاره شده است:
● مباحث مرتبط با رعایت موارد بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی در مکان اجرای ماساژ
● مباحث آموزشی در رابطه با دستورالعمل‌های بیومکانیک و ارگونومی
● مباحث مرتبط با ارتباط موثر و مطلوب در محل اجرای خدمات ماساژ
● مباحث آموزشی در رابطه با آمادگی ذهنی و جسمی کاربر
● مباحث آموزشی مرتبط با آناتومی و فیزیولوژی بدن
● مباحث آموزشی در خصوص موارد ممنوعه در جلسه ماساژ

مهارت‌های ویژه ماسور حرفه‌ای

یک ماسور حرفه‌ای در درجه اول باید به کار خود علاقه‌مند باشد. در واقع تا هنگامی که علاقه و انگیزه برای انجام کاری در فرد وجود نداشته باشد، در آن حرفه موفق نخواهد شد. بنابراین یک ماسور باید به اجرای کار ماساژ بر روی مشتری، علاقه و انگیزه درونی داشته باشد. از مهم‌ترین مهارت‌های ماسور حرفه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● مهارت در اجرای تکنیک‌های تخصصی ماساژ
● مهارت در برخورد با مشتری
● توانایی در به کارگیری لوازم و تجهیزات ویژه ماساژ
● مهارت در شنیدن شرح حال مشتری و نیاز او

دوره کاربر ماساژ به همراه یک دوره هدیه (ماساژ فشاری نقاط جادویی) با مدرک فنی حرفه‌ای و بین‌المللی

قوانین و اصول کاربردی در اجرای ماساژ

شرکت کنندگان در دوره کاربر ماساژ، قوانین‌ و اصول کاربردی را برای انجام ماساژ یاد خواهند گرفت.‌ از مهم‌ترین اصول و مراقبت‌های کاربردی در اجرای کار ماساژ، موارد زیر را می‌توان برشمرد:

● رعایت بهداشت شخصی مانند دوش گرفتن قبل از ماساژ، مسواک زدن و همچنین استفاده از ماسک در حین اجرای ماساژ
● استفاده از لباس‌های مرتب، تمیز و روشن
● عدم استفاده از زیورآلات در هنگام اجرای ماساژ
● استفاده از ژل‌ آنتی باکتریال بر روی بدن فرد در هنگام‌ ماساژ

چندین نکته مهم و اساسی که ماسورها باید مد نظر قرار دهند:
یک کاربر ماساژ درمانی باید وقت کافی برای مشتری قرار دهد.‌ این زمان شامل وقت ویزیت، مشاوره،‌ معاینه،‌ ماساژ و استراحت بعد از ماساژ است. کاربران ماساژ همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشند که در هنگام اجرای ماساژ، کلیه نقاط و قسمت‌های مختلف بدن ماساژ گیرنده را به طور کامل چک نمایند. به طور کلی قبل از اجرای کار، باید همه حرکات مالشی و کششی در هنگام ماساژ را برنامه‌ریزی کرد.

ویژگی‌های یک ماسور حرفه‌ای

در اکثر مراکز و کلینیک‌های زیبایی برای ارائه خدمات ماساژ از ماسورهای حرفه‌ای دعوت به همکاری می‌شود. یک ماسور، زمانی در کار خود موفق می‌شود که از انگیزه و اعتماد به نفس کافی برخوردار باشد. به طور کلی یک ماسور حرفه‌ای باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

● برخورداری از حس روانشناسی و روانشناختی قوی
● برخورداری از مقاومت بدنی و فیزیکی بالا
● مسلط به تمامی فنون و روش‌های ماساژ درمانی
● دارای روحیه بالا در همدردی و همزاد پنداری با مشتری
● دارای مهارت‌ها و ویژگی‌های شاخص فردی

سوالات متداول
ثبت نام دوره کاربر ماساژ، یکی از بهترین اقداماتی است که میتوانید برای بهبود شغلی خود انجام دهید. یادگیری ماساژ به شما امکان می دهد تا با یک مهارت مفید و جذاب در بازار کار حضور پیدا کنید. در واقع، این یک شغل رو به رشد و دائمی است که در بسیاری از کشورها، از جمله ایران، بازار کار خوبی دارد. یادگیری ماساژ مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از این مزایا این است که شما می توانید به عنوان یک ماساژور حرفه ای کار کنید و به راحتی درآمد خود را افزایش دهید. همچنین، ماساژ به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر از فضای کاری خود لذت ببرید و مشتریان خود را با خدماتی با کیفیت بالا و خوبی که ارائه می دهید، راضی نگه دارید. در کل، ثبت‌نام دوره کاربر ماساژ می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های لازم برای شروع یک کسب‌وکار موفق درزمینه ماساژ را به دست آورید. با توجه به رونق بازار کار در این حوزه، این یک فرصت عالی برای بهبود شغلی شماست.
در دوره کاربر ماساژ ، شما با مفاهیم و اصول کاربردی ماساژ آشنا می‌شوید. این دوره شامل تمامی تکنیک‌ها و روش‌های ماساژ است که شما را به یک ماساژور حرفه‌ای تبدیل می‌کند. در این دوره، شما با تفاوت‌های کاربرماساژ با سایر نوع ماساژها آشنا شده و تکنیک‌های مختلف این نوع ماساژ و نحوه کاربرد آن را یاد خواهید گرفت. در این دوره مربی حرفه‌ای، به شما کمک می‌کند تا با مفاهیم و اصول کاربردی کاربر ماساژ آشنا شوید و بتوانید تمام تکنیک ها و انواع ماساژها را یادبگیرید و انجام دید. این دوره برای همه افرادی که علاقه‌مند به یادگیری کاربر ماساژ هستند، مناسب است و با داشتن مهارت‌های لازم، می‌توانند به یک ماساژور حرفه‌ای و متخصص تبدیل شوند.
برای شرکت در دوره کاربر ماساژ ، نیاز به هیچ پیش نیاز و دانسته‌ای نیست. اساتید این آموزشگاه تمام مباحث مربوط به کاربر ماساژ را به ساده‌ترین شکل ممکن به شما یاد می‌دهند. برای شرکت در کلاس‌های کاربر ماساژ فقط انگیزه و شور و شوق شما کافیست!
به دلیل وجود اساتید مجرب و متخصص، شما به صورت اصولی و حرفه‌ای انواع روش‌های ماساژ را یاد خواهید گرفت و به یک ماساژور حرفه‌ای تبدیل می‌شوید. در نتیجه بعد از اتمام کلاس‌های کاربر ماساژ، قادر خواهید بود تا به راحتی وارد بازار کار شوید.
آموزشگاه هنرافزا با ۲۷ سال سابقه زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند و مدرکی که بعد از اتمام کلاس و سپری‌کردن آزمون تئوری و عملی آزمون کاربر ماساژ دریافت می‌کنید، بین‌المللی و معتبر بوده و مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای نیز می‌باشد. این مدرک معتبر به شما کمک می‌کند تا به راحتی مشغول به کار شوید.

ادامه مطلب

 • آشنایی با مفاهیم و تکنیک‌های پایه ماساژ
 • مبانی علمی و فیزیولوژی عضلات و بافت‌های بدنی
 • آموزش نحوه استفاده از وسایل مختلف ماساژ
 • آموزش اصولی ماساژ و تکنیک و شیوه‌های مختلف مناسب مشتریان
 • آموزش رعایت موارد ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی در محل انجام ماساژ
 • آموزش استفاده از دستورالعمل‌های بیومکانیکی و ارگونومی یا همان مهندسی انسانی
 • آموزش برقراری ارتباط مناسب در محیط کار و رعایت اخلاق حرفه‌ای در انجام ماساژ
 • آموزش شیوه‌های آمادگی جسمانی و ذهنی کاربر یا همان ماساژور و توسعه و حفظ آن
 • آموزش آناتومی و فیزیولوژی تخصصی در دوره کاربر ماساژ
 • آموزش موارد ممنوعیات و احتیاط‌های یک جلسه‌ی ماساژ
 • آموزش اصولی اجرای ماساژ و شیوه‌ها و تکنیک‌های آن
 • انجام ماساژ موضعی و ماساژ عمومی کامل بدن
 • مهارت‌های عملی و تئوریکی لازم برای ارائه خدمات ماساژ به مشتریان
 • ارتباط با مشتریان و مدیریت کسب‌وکار ماساژوری
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره کاربر ماساژ به همراه یک دوره هدیه (ماساژ فشاری نقاط جادویی)”

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.