انعکاس‌درمانی، بازتاب‌شناسی یا طب بازتابی (به انگلیسی: Reflexology) یا منطقه درمانی (به انگلیسی: Zone Therapy) نوعی روش تشخیص و درمان بیماری‌ها است که پیشینه کهن در دو کشور چین و هند دارد. اصل اساسی این روش مالش ماساژ عمیق کف، رو، کناره‌ها و بین انگشتان پاها است.

ماساژ رفلکسولوژی یک روش درمانی است که بر اساس اصل این ایده استوار است که در پاها، دستها و گوش‌ها نقاطی وجود دارد که با اعضا و سیستم‌های دیگر بدن مرتبط هستند. با تمرکز بر این نقاط، می‌توان اثرات ایجاد شده را در سراسر بدن احساس کرد و تأثیرات بهبود بخش را تجربه کرد.

ماساژ رفلکسولوژی - آموزشگاه فنی و حرفه ای هنرافزا

در ماساژ رفلکسولوژی، متخصص با استفاده از فشار، لمس و ماساژ روی نقاط رفلکسی مختلف در پاها، دستها و گوش‌ها، تلاش می‌کند تا تعادل و هماهنگی در سیستم‌های بدن را ایجاد کند. این نقاط رفلکسی با عضلات، اعصاب، سیستم گوارشی، سیستم عصبی و اعضای دیگر بدن مرتبط هستند.

ماساژ رفلکسولوژی ممکن است به عنوان یک روش تکمیلی درمانی در کاهش درد، کاهش استرس و اضطراب، بهبود خواب، افزایش گردش خون و تسکین اختلالات گوارشی مفید باشد. با تحریک نقاط رفلکسی، جریان انرژی در بدن بهبود می‌یابد و عوارض بیماری‌ها کاهش می‌یابد.

ماساژ رفلکسولوژی - آموزشگاه فنی و حرفه ای هنرافزا

مهم است که ماساژ رفلکسولوژی توسط یک متخصص مجرب و معتبر انجام شود.

ادامه مطلب

صفر تا صد ماساژ رفلکسولوژی تئوری و عملی (کف پا، کف دست، لاله گوش)
آناتومی پا
آشنایی با تقسیم بندی پا
آشنایی با ممنوعیت و محدودیت های ماساژ
آشنایی با مفاهیم اولیه رفلکسولوژی
آشنایی با نقاط رفلکسی ۴۰ نوع بیماری
کاربرد رفلکسولوژی در لاغری
انجام رفلکسولوژی توسط کارآموز

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره ماساژ رفلکسولوژی”

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.